23.04.2018, Petr Šimon

VLAŠTOVKIÁDA 2018

I letos oslavila Schola Humanitas ve spolupráci s Centrem ekologické výchovy VIANA Den Země Vlaštovkiádou. Tato sportovně vědomostní soutěž je určena pro žáky základních škol Mostecka. Ve čtvrtek 19. dubna se sešlo za krásného počasí na hřišti školy celkem 21 tříčlenných družstev. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – mladší /6.-7. třída/ žáci a starší / 8.-9. třída/.

Pro soutěžící bylo připraveno celkem 20 stanovišť v okolí školy a Pilařského rybníka. Nechyběla soutěž ve výrobě a pouštění papírových vlaštovek. Po dvouhodinovém zápolení následovalo vyhlášení vítězů a rozdání odměn. V kategorii mladších žáků jsme obsadili 2. a 3. místo, starší žáci byli bramboroví a šestí. Sladkou odměnu za bojovnost a odvahu dostal každý ze zúčastněných.

Ing. Šárka Pavelková