06.04.2019, Petr Šimon

Škola základ života

Dne 26. 3. jsme s osmou a devátou třídou opět vyjeli za kulturou do Mostu. Tentokráte jsme zhlédli komedii ze studentského a kantorského prostředí Škola základ života, která vznikla na motivy známého filmu pro pamětníky z roku 1938. Autentickou atmosféru doby dokresluje swingová hudba živé kapely, která u obecenstva, stejně jako výkony herců  a jednotlivé nesmrtelné hlášky jednotlivých protagonistů, sklidila obrovský potlesk. Nejvíce žáky pobavil student Čuřil v podání Jiřího Krause,jehož neustálé výmluvy se značně podobaly výmluvám některých spolužáků, všem byl nesympatický podlézavý šprt Krhounek, jehož bravurně zahrál Vít Herzina. Nezapomenutelné byly samozřejmě i výkony dalších herců, např. Jana Beneše,Lukáše Kofroně, Matyáše Procházky, , Lilian Fischerové, Marcela Rošetzkého či Otto Lišky, kteří nás celých 130 minut bavili . Palcem nahoru hodnotí celé představení valná většina zúčastněných.

                                           Mgr. Daniela Zajíčková