28.04.2019, Petr Šimon

Dubnové soutěže

Biologická olympiáda

V dubnových dnech jsme měli možnost se zúčastnit okresních kol biologických olympiád v kategoriích C, D. Postupující žáci ze školního kola, které se konalo před pololetním vysvědčením v rámci čtyř hodin, vypracovávali vstupní úkol na témata (Vliv teploty prostředí na polohy kočky ve spánku, Sledování příjmu potravy u živočichů, Otisky borky stromů). Živočichové, které žáci použili do svých prací, kromě zmíněných koček, byl králík Amálka a papoušek druhu Kakadu Šalamounský – Rozárka. Za vstupní úkoly skoro pokaždé získali plný počet deseti bodů. Těšíme se na příští biologickou olympiádu.

Vlaštovkiáda

Za krásného počasí jsme se v dubnu zúčastnili vědomostně sportovní soutěže – Vlaštovkiáda na Schole Humanitas v Litvínově. Žáci si na stanovištích ověřili svoje vědomosti a sportovní dovednosti. Soutěž probíla v kategoriích mladší a starší žáci. Ve zmíněných kategoriích získali osmé a dvakrát čtvrté místo, jak říkali bramborové.